CHALANGE WRATISLAWIA 25.03.2019

Około 700 zawodniczek i zawodników wzięło udział w największym w Europie turnieju szermierczym dzieci, który odbył się we Wrocławiu w dniu 25.03.2019r. Jest to już 42 edycja „ CHALANGE WRATISLAWIA’’ który w tym roku przyciągnął uczestników z ponad 20-tu krajów z całego świata w tym zawodników z USA, WENEZUELI, ARABII SAUDYJSKIEJ, HONG KONGU oraz większości krajów europejskich.

Świetnie spisały się szablistki z Będzina które w każdej kategorii wiekowej zajmowały najwyższe miejsca z polskich zawodniczek a w U -15 Zuzanna Porada stanęła na podium.

W kategorii U-11 najlepiej z polek zaprezentowała się nasza zawodniczka  AMELIA SIWEK-UKS MOS BĘDZIN, która zajęła 8-me miejsce przegrywając w ćwierćfinale z Rumunką CICOS TEODORĄ 8:3 a zwyciężyła  Ukrainka GALYEMSKA WIKTORYJA.

W kategorii U-13 najwyżej sklasyfikowaną polską szablistką była ZOFIA PIENIĄŻEK /16 miejsce/ która przegrała o ćwierćfinał z Węgierką HORWATH EMMĄ 12:8. Zwyciężyła amerykanka DUBOIS LAUREN.

W kategorii U-15 świetny występ zanotowała ZUZANNA PORADA która zajęła III-miejsce przegrywając o finał z Niemką  ZIOB LAURA 15:12. Zwyciężyła inna Niemka LACKMAN XENIA.

                                                          – trener Krzysztof Wątor

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Szermierka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.