X Mistrzostwa Będzina w Judo – Relacja

15 Czerwca 2019 roku, Dni Będzina stały się okazją do przeprowadzenia jubileuszowych X Mistrzostw Będzina w Judo. W naszym Dojo na Ksawerze zebrało się ponad 100 zawodników wraz ze swoimi bliskimi. Jak co roku nasi zawodnicy zaprosili swoich nauczycieli ze szkół i przedszkoli, aby ich wspierali  podczas zawodów. Należy tu zaznaczyć, że dla części zawodników były to pierwsze w życiu zawody sportowe.  Uroczystego otwarcia dokonał Pełnomocnik Prezydenta Pan Rafał Adamczyk.                      Już tradycyjnie zostali wyróżnieni  zawodnicy, którzy swoją postawą oraz zaangażowaniem w trakcie treningów i zawodów zasłużyli na przyznanie im stopnia SAMURAJA.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników sportowych. Wraz z naszym sędzią  Arkadiuszem Skorupką z Polskiego Związku Judo obserwowaliśmy uważnie poziom techniczny. Jednogłośnie uznaliśmy walki stoczone pomiędzy: Natalią Burcon, Piotrem Flanczewskim, Borysem Gaikiem oraz Marcelem Węgrzynowiczem za najlepsze technicznie. Jednak to walka Natalii Burcon z Piotrem Flanczewskim ze względu na kombinacje techniczne zasługuje na szersze uznanie. Niestety jako trenerzy staliśmy się jednocześnie organizatorami i brakło nam już wolnej ręki na przygotowanie fotorelacji z tej wspaniałej imprezy. Jeśli pragniecie się podzielić swoimi zbiorami, nie krępujcie się przesłać trenerom a my jak zwykle pochwalimy się całemu Światu.

Natalia vs Piotr

Piotr vs Borys

Piotr vs Marcel

Bardzo gorąco na sali, cały dzień co widać po naszych minach

Piotr, zmęczony ale szczęśliwy

Dziękujemy Wszystkim „bardzo gorąco” za udział i wspaniałą zabawę.

Dziękujemy również rodzicom za pyszne ciasta, pomoc w bufeciku oraz grillu.

Kochani jesteście wspaniali.

Jolanta Poświat

Romuald Baran

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Judo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.