Międzynarodowy Memoriał Szermierczy im. Rafała Sznajdera

13.04.2019r. w Sosnowcu odbyła się już 4-ta edycja Międzynarodowego Memoriału Szermierczego im .Rafała Sznajdera / trzykrotnego olimpijczyka medalisty Mistrzostw Europy i Świata./

Około 180 szablistek i szablistów wystartowało w tegorocznych zawodach. Bezapelacyjny triumf odniosły nasze szablistki /na co dzień uczennice SP 9 w Będzinie/, w kategorii U-11 zwyciężyła Amelia Siwek /UKS MOS BĘDZIN/ która w finale pokonała 8:2 Bartosz Elizę /Dragon Łódź/

                W kategorii U-14 drugie miejsce zajęła nasza zawodniczka  Emilia Habryn, która w finale uległa 12:10 Anieli Kozłowskiej/UKS Hajduczek Olsztyn/ Na podium zajmując trzecie miejsce stanęła następna będzinianka – Julia Pilewska, Karolina Hofman była siódma a Zofia Pieniążek 14. W najstarszej kategorii U-17 w pierwszej dwunastce była aż sześć naszych zawodniczek.  Zwyciężyła Zuzanna Porada pokonując w finale 15:13 Julię Cieślar/ZKS Sosnowiec/, na podium stanęła zajmując trzecie miejsce Zuzanna Lenkiewicz, piąte miejsce zajęła Paulina Porada, szóste Klaudia Kozieł, dziesiąta była Małgorzata Nowicka a dwunasta Ewa Zając. Jest to wyśmienity prognostyk przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w maju w Krakowie.

                                                                                                            – trener Krzysztof Wątor

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Szermierka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.